Q
Co to jest oklejanie aut i na czym polega zmiana koloru auta?
AOklejanie pojazdu jest częścią procesu zmiany koloru auta. To skomplikowany, wymagający dużego doświadczenia, precyzji i narzędzi proces aplikacji folii, zazwyczaj wylewanych na karoserię samochodu lub na inne elementy lakierowane, w celu zabezpieczenia oraz czasowej zmiany koloru. Pojazdy są w taki sposób oklejone, aby nie zdradzały z zewnątrz oryginalnego koloru lakieru.
Q
Dla kogo skierowana jest oferta oklejania pojazdu?
ANie ma ograniczeń – mogą skorzystać praktycznie wszyscy, począwszy od właścicieli przedsiębiorstw w celu ujednolicenia kolorystyki całej floty pojazdów lub zabezpieczenia lakieru, przez firmy leasingowe, firmy posiadające autobusy, taksówkarzy do klientów indywidualnych i wielu innych. Reklama na samochód jest po prostu doskonała dla wszystkich, którzy chcą mieć mobilną reklamę!
Q
Jak długo trwa proces oklejania i zmiany koloru auta? Na ile dni muszę pozbyć się samochodu?
AProces aplikacji folii zazwyczaj trwa od 3 do 5 dni, ale wszystko zależy od wielkości auta, stopnia trudności i zakresu prac. Podchodzimy do zadania bardzo precyzyjnie, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący dla klienta.
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem (zmianą koloru) auta. Czy muszę coś sam przygotować?
APrzede wszystkim auto powinno przyjechać do nas czyste, najlepiej po wizycie w myjni samochodowej (bez woskowania). Wszelkie ubytki lakieru, zarysowania i ogniska rdzy powinny być wcześniej usunięte. Lakierowane elementy należy sezonować minimum 3-4 tygodnie przed oklejeniem.
Q
Czy można okleić każdy element karoserii?
AMożna okleić wszelkie elementy lakierowane oraz plastiki o gładkiej strukturze. Niestety porowate plastiki nie nadają się do oklejenia z powodu braku przyczepności.
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem pojazdu folią. Nie mam pewności, czy folia chroni lakier?
ATak, folia chroni lakier przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak : powierzchowne zarysowania, matowienie, uszkodzenie, promieniowanie UV, sól , brud.
Q
Na moim aucie widać niedoskonałości lakieru. Czy mam pewność, że nie będą one widoczne po oklejeniu samochodu?
ANiestety nie możemy dać takiej gwarancji. Grubość folii to zazwyczaj 50 – 120 mikrometrów i prawie każda niedoskonałość jest widoczna po aplikacji, a w szczególności na foliach matowych. Jedynie na foliach typu carbon, czy „skóra węża” możliwe jest zamaskowanie ew. drobnych mankamentów powłoki lakierniczej.
Q
Jaki jest koszt oklejenia auta – Oklejanie samochodów cena?
ANa koszt składa się wiele czynników, takich jak: wielkość samochodu, zakres prac (częściowo czy cały), rodzaj użytej folii i kolor, czy z demontażem czy bez. Nie da się jednoznacznie podać cennika. Każdy samochód wyceniany jest indywidualnie. Oklejanie samochodów cennik to jedno z najczęściej zadawanych pytań w przeglądarkach. Zawsze powtarzamy, że nie warto czekać i zapytać nas, np. przez kontakt@oklejaniesamochodow.waw.pl lub telefoniczne.
Q
Jaki jest czas gwarancji na folie?
ATo zależy od producenta, ale przedział ten wynosi między 5, a 10 lat od momentu oklejenia samochodu.
Q
Zależy mi nie tylko na starannym oklejeniu pojazdu, ale później, o jak najlepszym użytkowaniu. Jak dbać o folię?
AO folię na samochodzie dbamy tak samo jak o lakier. Zawsze jednak zalecamy korzystać z myjni ręcznych. Myjnie automatyczne, szczególnie szczotki, mogą porysować folie tak samo, jak lakier. Pamiętaj również o tym, aby nie stosować agresywnych środków na folię, nie myć auta w pełnym słońcu lub gdy folia jest mocno nagrzana, używać chemii i wosków z przeznaczeniem do folii, nie używać gorących wosków, odchody po ptakach, czy ślady po owadach starać się usuwać na bieżąco.
Q
Na jakie temperatury powietrza odporne są folie?
AJest to przedział między -50 ° C do +110 ° C. Nie musisz się więc obawiać o odporność folii na mrozy lub upały.
Q
W jaki sposób samochód jest oklejany?
AStandardowo samochód jest tak oklejany, aby z zewnątrz nie było widać oryginalnego lakieru, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe (czasami należałoby zdemontować np. drzwi lub błotnik). Każdy element oklejany jest z osobnego kawałka folii. Folię w miarę możliwości zawijamy za krawędź elementu nadwozia, aby uniknąć odklejania się oraz dla samej estetyki wykonania.
Q
Czy przed aplikacją rozbierane są elementy samochodu?
ATak, ale tylko w przypadku aplikacji folii z demontażem. Należy zaznaczyć, że aplikacja folii bez demontażu jest mniej estetyczna oraz zwiększa ryzyko ewentualnego odklejania.
Q
Jakie elementy pojazdu w czasie aplikacji folii są demontowane?
AZazwyczaj rozbierane są te elementy, które można szybko zdemontować: zderzaki, klamki, lusterka, listwy drzwiowe, listwy przyszybowe (nie zawsze), emblematy i oznaczenia, lampy tył, lampy przód, progi (w zależności od auta), listwy dachowe, relingi tylko jeśli są przykręcane od góry (podsufitki nie demontujemy).
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem auta, ale nie mam pewności, czy chcę taki kolor na stale. Istnieje możliwość powrotu do poprzedniego koloru?
AW przypadku oryginalnego lakieru nie ma żadnego problemu z usunięciem folii, jedynie z elementów lakierowanych odtwórczo istnieje ryzyko (lecz nie zawsze), że podczas demontażu, folia będzie trzymać się lakieru, natomiast lakier nie będzie się trzymać podłoża. Niestety na jakość przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych nie mamy wpływu. Gwarancja jest też w takim przypadku ograniczona.
Q
Czy po aplikacji widać delikatne zarysowania i tzw. pęcherzyki?
AW zależności od rodzaju folii mogą występować ślady z ruchu rakli oraz drobne pęcherzyki powietrza, które wchłoną się po pewnym czasie (wszystko zależy od temperatury zewnętrznej).
Q
Boję się o lakier. Nie zostanie on uszkodzony podczas aplikacji?
AFolię zawsze nakładamy w taki sposób, żeby w przypadku ewentualnego demontażu nie było po niej śladu. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju cięć. Duże wyczucie i doświadczenie oraz specjalistyczne narzędzia, pozwalają na to, aby samochody po demontażu folii wracały do właścicieli w stanie nienaruszonym.

Accordion Style

Zobacz także: Oklejanie samochodów Warszawa, Oklejanie samochodów i zamów naszą usług już dziś!

Imię i nazwisko/Firma

Adres email

Temat

Treść wiadomości

Załącz plik/pliki jeśli potrzebujesz

Write a comment:

*

Your email address will not be published.