Q
Co to jest OKLEJANIE SAMOCHODÓW WARSZAWA i na czym polega zmiana koloru auta?
AOklejanie samochodów pozwala na całkowitą zmianę koloru auta. Cały proces jest skomplikowany, wymagający doświadczenia i wiedzy a także specjalistycznych narzędzi i folii, która naklejana jest na karoserię samochodu lub na inne elementy lakierowane. Folię nakłada się po to, aby zmienić kolor auta i zabezpieczyć jego lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Folia to także idealny sposób, aby nanieść reklamę na karoserię auta lub innego pojazdu.
Q
Dla kogo skierowana jest oferta oklejania pojazdu?
AW tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń – z folii mogą korzystać zarówno prywatni właściciele pojazdów, jak i firmy, które mogą zabezpieczyć karoserię swojej floty i nanieśc na nią reklamę, własne logo lub inną wizualizację. Oklejamy samochody, busy, autokary, ciężarówki, samoloty oraz łodzie. Dzięki takiej rozpiętości, możliwościom oraz samej wytrzymałości folii, każdy może zamówić usługę foliowania swojego pojazdu – zarówno w celach zmiany koloru, zabezpieczenia karoserii lub naniesienia reklamy. 
Q
Jak długo trwa proces oklejania i zmiany koloru auta? Na ile dni muszę pozbyć się samochodu?
AProces oklejania zazwyczaj trwa od 3 do 5 dni. Ostateczny termin realizacji zależy od wymiarów pojazdu, stopnia trudności projektu oraz dodatkowych czynników.
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem (zmianą koloru) auta. Czy muszę coś sam przygotować?
AAuto, które możemy rozpocząć oklejać musi być czyste (najlepiej odwiedzić myjnię, bez woskowania). należy usunąć także wszelkie ubytki lakieru, źródła rdzy i tym podobne mankamenty. Lakierowane elementy należy sezonować minimum 3-4 tygodnie przed oklejeniem.
Q
Czy można okleić każdy element karoserii?
AMożna okleić wszelkie elementy lakierowane oraz plastiki o gładkiej strukturze. Niestety porowate plastiki nie nadają się do oklejenia z powodu braku przyczepności.
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem pojazdu folią. Nie mam pewności, czy folia chroni lakier?
AFolia doskonale chroni lakier przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Jest odporna na deszcz, mróz, grad, śnieg i wilgoć.
Q
Na moim aucie widać niedoskonałości lakieru. Czy mam pewność, że nie będą one widoczne po oklejeniu samochodu?
ANiestety nigdy nie ma pewności, czy ubytki będą widoczne po nałożeniu folii. Grubość folii to zazwyczaj 50 – 120 mikrometrów, co sprawia, że niemal każda, nawet najmniejsza niedoskonałość na karoserii będzie widoczna (zwłaszcza przy folii matowej). Najlepiej niedoskonałości karoserii maskuje folia typu carbon (czyli “skóra węża”).
Q
Jaki jest koszt oklejenia auta – Oklejanie samochodów cena?
AOstateczna cena procesu foliowania zależy od: wielkość samochodu, zakresu prac (częściowo czy cały), rodzaj użytej folii i kolor (a także fakt, czy mamy zdemontować poprzednią folię, czy też na aucie nie było nigdy nic nakładane). Dlatego nie ma cennika – każdy projekt jest inny. Po indywidualną wycenę projektu zapraszamy pod kontakt@oklejaniesamochodow.waw.pl lub telefoniczne.
Q
Jaki jest czas gwarancji na folie?
AGwarancja zależy od producenta folii, którą oklejamy auto. Zazwyczaj jest to kres 5-10 lat od momentu nałożenia folii na samochód.
Q
Zależy mi nie tylko na starannym oklejeniu pojazdu, ale później, o jak najlepszym użytkowaniu. Jak dbać o folię?
AO folię na samochodzie dbamy tak samo jak o lakier. Zawsze jednak zalecamy korzystać z myjni ręcznych. Myjnie automatyczne, szczególnie szczotki, mogą porysować folie tak samo, jak lakier. Pamiętaj również o tym, aby nie stosować agresywnych środków na folię, nie myć auta w pełnym słońcu lub gdy folia jest mocno nagrzana, używać chemii i wosków z przeznaczeniem do folii, nie używać gorących wosków, odchody po ptakach, czy ślady po owadach starać się usuwać na bieżąco.
Q
Na jakie temperatury powietrza odporne są folie?
AFolia bez problemu radzi sobie z temperaturami w przedziale  -50 ° C do +110 ° C. Nie ma zatem obaw, że w naszym klimacie folia zostanie zniszczona przez warunki atmosferyczne.
Q
W jaki sposób samochód jest oklejany?
AStandardowo samochód jest tak oklejany, aby z zewnątrz nie było widać oryginalnego lakieru, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe (czasami należałoby zdemontować np. drzwi lub błotnik). Każdy element oklejany jest z osobnego kawałka folii. Folię w miarę możliwości zawijamy za krawędź elementu nadwozia, aby uniknąć odklejania się oraz dla samej estetyki wykonania.
Q
Czy przed aplikacją rozbierane są elementy samochodu?
ATak, ale tylko w przypadku aplikacji folii z demontażem. Należy zaznaczyć, że aplikacja folii bez demontażu jest mniej estetyczna oraz zwiększa ryzyko ewentualnego odklejania.
Q
Jakie elementy pojazdu w czasie aplikacji folii są demontowane?
AZazwyczaj rozbierane są te elementy, które można szybko zdemontować: zderzaki, klamki, lusterka, listwy drzwiowe, listwy przyszybowe (nie zawsze), emblematy i oznaczenia, lampy tył, lampy przód, progi (w zależności od auta), listwy dachowe, relingi tylko jeśli są przykręcane od góry (podsufitki nie demontujemy).
Q
Jestem zainteresowany oklejeniem auta, ale nie mam pewności, czy chcę taki kolor na stale. Istnieje możliwość powrotu do poprzedniego koloru?
AOczywiście – folię można bez problemu zdemontować, nie pozostawiając żadnych śladów na lakierze. Warto jednak podkreślić, że bezproblemowy demontaż dotyczy tylko aut i pojazdów z oryginalnym lakierem. W przypadku powłok szpachlowanych i ponownie lakierowanych, istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru (ale tylko wtedy, gdy naprawa została przeprowadzona nieprofesjonalnie). Zdarza się to jednak bardzo rzadko.
Q
Czy po aplikacji widać delikatne zarysowania i tzw. pęcherzyki?
ABezpośrednio po zakończeniu procesu oklejania mogą pozostać ślady z ruchu rakli oraz drobne pęcherzyki powietrza. Bez obaw –  wchłoną się po pewnym czasie (wszystko zależy od temperatury zewnętrznej).
Q
Boję się o lakier. Nie zostanie on uszkodzony podczas aplikacji?
AProces nakładania folii jest skomplikowany, bez doświadczenia i odpowiednich narzędzi a także przygotowania istnieje ryzyko uszkodzenia karoserii. W naszej firmie każde auto oklejane jest tak, aby po demontażu folii nie było po niej ani śladu. Odpowiednio zabezpieczamy karoserię, docinamy folię specjalistycznymi narzędziami i dbamy o to, aby auto zostało oklejone profesjonalnie.

Accordion Style

Zobacz także: Oklejanie samochodów Warszawa, Oklejanie samochodów i zamów naszą usług już dziś!

  Imię i nazwisko/Firma

  Adres email

  Temat

  Treść wiadomości

  Załącz plik/pliki jeśli potrzebujesz

  Write a comment:

  Your email address will not be published.